antet ajts
  • Paltinis c Marius Miclea
  • Sibiu c Gabriela Oancea
  • Sibiu Eurorando2021 c Mihai Vasile
  • Teracota Medias c Stefan Vartolomei

Noaptea muzeelor

Altele
muzeul-astra-c-gabriela-cuzepan

Localitate:

Sibiu

Locul desfăşurării:

Muzeul în aer liber ASTRA

Perioada:

12.06.2021 18:00 - 23:30

websiteWebsite

Organizator:

Muzeul ASTRA
    
Mail icon E-mail

 Muzeul ASTRA

Târgul de Țară
18:00 – Atelier gastronomic
Muzeul ASTRA, Filarmonica de Stat Sibiu, Ansamblul Folcloric Profesionist Cindrelul – Junii Sibiului şi Biblioteca ASTRA
17:00 – Ateliere – Recital
17:00 – Formația Hanu’
18:00 – Nicolae Furdui Iancu, Tudor Furdui Iancu alături de Grupul instrumental Crai Nou din Alba Iulia

Gospodăria din Tilișca, județul Sibiu
19:00 – Animaţie artistică din Mărginimea Sibiului: Codruţa Rodean şi Ansamblul Folcloric Profesionist Cindrelul – Junii Sibiului

Gospodăria din Marginea, județul Suceava
19:00 – Animaţie artistică din zona Bucovina: Sînziana Ştefan şi Ansamblul Folcloric Profesionist Cindrelul – Junii Sibiului

Gospodăria din Sasca Română, judeţul Caraş Severin
20:00 – Animaţie artistică din zona Banat: Stana Stepanescu; instrumentist Bojidar Ciobotin şi Ansamblul Folcloric Profesionist Cindrelul – Junii Sibiului

Gospodăria din Oboga, judeţul Olt
20:00 – Animaţie artistică din Oltenia: Izabela Tomiţa, instrumentist – țambal Cătălin Iancu şi Ansamblul Folcloric Profesionist Cindrelul – Junii Sibiului

Gospodăria din Călineşti-Berbeşti, judeţul Maramureș
21:00 – Animaţie artistică din Maramureş: Oana Tomoiagă şi Ansamblul Folcloric Profesionist Cindrelul – Junii Sibiului

Gospodăria din Poiana Vadului, judeţul Alba
21:00 – Animaţie artistică din zona Munților Apuseni: Geanina Gavrilă şi Ansamblul Folcloric Profesionist Cindrelul – Junii Sibiului

Gospodăria din Săsăuș, judeţul Sibiu
22:00 – Animaţie artistică de pe Valea Hârtibaciului: Alina Bîcă, instrumentist – taragot: Adrian Neamţu şi Ansamblul Folcloric Profesionist Cindrelul – Junii Sibiului

Gospodăria din Stolojani, județul Gorj
22:00 – Recital Duo Cameral, Filarmonica de Stat Sibiu
Oana Bădescu – flaut, Ileana Rotaru – harpă

Etno Tehno Parc
23:00 – Recital Cvintetul de alamă al Filarmonicii de Stat Sibiu
Medve Sandor – trompetă, Dumitru Trocin – trompetă, Alin Roman – corn
Ion Palagniuc – trombon, Simion Ianța – tubă

 

 

  • accomodation
  • food
  • club and pub
  • event
Cazare
Localitate:
Tip
Clasificare
Caută
Restaurante
Localitate:
Tip
Caută
Pub-uri și cluburi
Localitate:
Tip
Caută
Evenimente
Localitate:
Tip
Perioada:
-
Caută
Urmărește-ne